Aktualno┼Ťci Przedszkola

Zabawy z powietrzem

Date: Pa┼║dziernik 28, 2015 Author: admin Categories: Aktualno┼Ťci Przedszkola

IMGP2471

Dzi┼Ť sami zbadali┼Ťmy gzie jest powietrze, jaki ma wp┼éyw na nasze┬á ┼╝ycie, co si─Ö dzieje gdy brak powietrza. Najpierw badali┼Ťmy co si─Ö dzieje , gdy powietrze wdmuchujemy w wod─Ö , potem w balony. Wiemy dlaczego pi├│rka, latawce , li┼Ťcie itp fruwaj─ů. IMGP2528

Najbardziej podoba┼éy nam si─Ö do┼Ťwiadczenia ze ┼Ťwieczkami przykrytymi s┼éoikami o r├│┼╝nej wielko┼Ťci. Wiemy dlaczego ga┼Ťnie pierwsza w ma┼éym s┼éoiczku. Wiersz „Piotru┼Ť i powietrze ” J. Kerna┬á u┼Ťwiadomi┼é nas ,┼╝e powietrze jest wsz─Ödzie. Wiemy ,┼╝e musimy┬á przebywa─ç du┼╝o na powietrzu by nasze p┼éuca by┼éy pojemne i zdrowe , ┼╝e nale┼╝y wietrzy─ç mieszkanie i dba─ç o czyste powietrze w naszym ┼Ťrodowisku.IMGP2501